Ali İzgi Yazdı! 2021 istihdam yılı olur mu?

31.01.2021

24 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ali İzgi Yazdı! 2021 istihdam yılı olur mu?

Sivas gibi illerin sosyoekonimik göstergelerini Kamu yöneticileri belirler. Zira istihdamın ve yatırımın yüzde 90´ı kamu eliyle sağlanır.

Ali İzgi Yazdı! 2021 istihdam yılı olur mu?

Elbette Özel sektör çağında yaşadığımız şu günlerde müteşebbislerin ne yaptığı ve yapacağı esas olandır ama malesef halen Kamu yatırımlarına endeksli bir şehir olduğumuz su götürmez bir gerçektir.

Pandeminin yakıcı ve yıkıcı hissedildiği 2020 den sonra 2021 de Sivas olarak ne kazanacağız, işsizler ordumuz biraz olsun azalacak mı gibi soruların cevabı yine Şehri yönetenlerin performansı ile belirlenecek.

Bu nedenle hem Sayın vali Salih Ayhan´ın hemde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in 2020´yi değerlendirme, 2021 hedefleri için yaptığı Basın toplantısını can kulağı ile dinledim. Yetinmedim tekrar satır satır okudum. Cuma akşamı Televizyonda yaptığı programda Vali Ayhan´ı birkez daha dinledim. Dinlediklerimden çıkardığım aslında müjde niteliğinde zira onlara göre 2021 yılı istihdam yılı olacak…

Dinlediklerimden sizin için 2021 yılında tamamlanacak kamu projelerinden elle tulur, gözle görünür olanların bir listesini çıkardım. Önce Şehir merkezin haliyle Belediyenin Projelerinden başlamak isterim. Sayın başkan Bilgin´in 2021 için taahhütleri:

Belediyemiz bu yaz kent meydanı tamamlama projeğsinin devamını yapacak. Geçtiğimiz yıl yaptığı gibi merkezdeki Konutların dış cephesini ve çatısını tarihi şehir meydanına uygun hale getirecek bunu İstasyon binasına kadar uzatacak.

Yıkımı gerçekleştirilen, Eski ordu evi ve Jandarma lojmanlarının alanı Tarihi meydana katarak tematik bir hale getireck. Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa Eski Numune hastahanesinin yerini ikinci millet Bahçesi olarak şehre kazandıracak.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarını tamamlayarak ulaşıma açacak ve şehre yeni bir cazibe caddesi kazandırmış olacak. Yumurta tepe Bölge parkının yapımını tamamlayarak hizmete alacak. Yıllardır süren Kale projesinin ilk etabını tamamlayarak görünür hale getirecek. Perakende sebze halini yeniden inşa ederek konsept hale dönüştürecek. Tabii olarak rutin Belediyecilik hizmetleride aksamadan yürütülecek.

Genel idare ve Özel idare eliyle gerçekleştirilecek belli başlı projeler ise Tarım, Turizm ve üretim alanında toplanmış gözüküyor.. Bu minbalde Divriği ilçesinin Turizm potansiyelini ortaya çakırmak ve kazanca dönüştürmek üzere bir takım çalışmalar tamamlanmış olacak. Tarihi camii ve daru şifasının restorasyonu tamamlanma aşamasına gelecek. Vadi için seyir terasyları inşaa edilecek. Hepsinden önemlisi Türkiyede bir ilk Divriği de gerçekleşecek. Türkiyenin ilk uçağını yapan Rahmetlik Nuri Demirağın İstanbuldan havalandıktan sonra ilk milli uçakla Divriğiye indiği alan havalanı olarak hizmete girecek ve bu yaz Divriğiye çartır seferler başlayacak.

Gürün´ün incisi Gökpınar gölü için yürütülen peyzaj ve düzenleme projesi tamamlanacak. Sivas´ın başlıca beş markasından ikisini oluşturan Kangal Köpekleri ve Balıklı kaplıca için ek yatarımla tamamlanarak hayata geçirilecek. Yıldız dağı Kayak merkezinin dahada cazip hale getirlmesi için Kar depolama lanı inşaa edilecek ve ilave 40 adet Bungola ev daha yapılacak.

Büyük Sivas Haber

The post Ali İzgi Yazdı! 2021 istihdam yılı olur mu? appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın