Bahçeli Açıkladı : “13. Olağan Büyük Kurultay 18 Mart 2021’De”

10.02.2021

17 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bahçeli Açıkladı : “13. Olağan Büyük Kurultay 18 Mart 2021’De”

MHP Lideri Devlet Bahçeli MYK-MDK ortak toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında da MHP Kurultay tarihi hakkında bilgi verdi.Ayrıca MHP Genel Başkanlığına yeniden aday olacağını da duyurdu. Bahçeli’nin kurultay tarihiyle ilgili açıklamaları şu şekilde:

Bahçeli Açıkladı : “13. Olağan Büyük Kurultay 18 Mart 2021’De”

Devlet Bahçeli “Milliyetçi Hareket Partisi bu oylamada yeniden yargılama yolunun açılabilmesi için dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oyunu kullanacaktır. Hiç kimse konusu suç teşkil eden fiillerini demokrasi ve hak ihlalleri gerekçesiyle örtbas edemeyecektir.

Türkiye bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Milliyetçi Hareket Partisi adalet ve hukuk sınırları içinde siyaset mücadelesini kararlılıkla sürdürecek, yanlışa yanlış, doğruya doğru diyen erdemli vasfını sürdürecektir.

Partimizin önündeki en önemli siyasi olaylarından birisi de 13.Olağan Büyük Kurultayı’dır. Daha önce açıklanan kurultay tarihimizin 14 Mart 2021 Pazar günü olduğu hatırlardadır. Ancak salgın şartlarının ağırlığı ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması nedeniyle 13. Olağan Büyük Kurultayımızın 18 Mart 2021 Perşembe günü maske, mesafe ve temizlik şartlarına titizlikle riayet eden dava arkadaşlarımızın katılımıyla yapılması bugünkü Merkez Yönetim Kurulumuzda kararlaştırılmıştır.

İl ve ilçe kongre süreçlerinde yaşanan güzelliklerin, sağduyunun, şuurun ve heyecan dalgasının temerküz ederek Büyük Kurultayımız’a yansıması amacımız ve arzumuzdur.

İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacaktır. Üç yıllık zaman diliminde Merkez Yönetim Kurulu’nda ve Merkez Disiplin Kurulu’nda görev alan değerli dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Partimiz, Cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümünü kucaklayacak yenilenmiş kadrolarıyla, gücüne güç katmış köklü politikalarıyla tarihsel yolculuğuna azimle devam edecek, milletimiz ne diyorsa ona kulak verecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.

Taşıdığımız niyet, sahip olduğumuz haslet, tavizi imkansız Türk ve Türkiye sevdamız, millete mensubiyet onurumuz dava ahlakımızın refakatiyle inanıyorum ki, kutlu bir geleceğin kapısını ardına kadar aralayacaktır. Sefer bizden zafer Allah’tandır. Gayret bizden takdir büyük Türk milletindedir.”

Bahçeli ayrıca, MHP MYK’da 18 Mart 2021’de yapılması kararlaştırılan Kurultay’da, MHP Genel Başkanlığı’na yeniden aday olduğunu da duyurdu.

Büyük Sivas Haber

The post Bahçeli Açıkladı : “13. Olağan Büyük Kurultay 18 Mart 2021’De” appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın