Bakan Süleyman Soylu O Kadar Şehir Varken Sivas’ı Tercih Etti!

14.09.2021

13 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bakan Süleyman Soylu O Kadar Şehir Varken Sivas’ı Tercih Etti!

Sivas Valisi Salih Ayhan, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da afetin izlerini silmek için İçişleri Bakanlığı tarafından koordinatör Vali olarak görevlendirilmiş ve Vali Ayhan Sivas ekibiyle birlikte haftalarca afet bölgesinde yaraları sarmıştı.

Bakan Süleyman Soylu O Kadar Şehir Varken Sivas’ı Tercih Etti!

Batı Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel felaketi birçok can kaybına ve hasara yol açtı. Bölgede yaralar sarılmaya çalışılırken afetin izlerini silmek için çalışmalar haftalarca sürdü.

Sivas Valisi Salih Ayhan’da ilk günden itibaren haftalarca sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesine çalışmaları koordine etmek üzere görevlendirilen Vali Ayhan, ilçe ve köylerde hasar tespit çalışmalarını da yaparak vatandaşlarla yakından ilgilendi. Vali Salih Sivas İl Özel İdaresine bünyesinde 56 personel ve 37 iş makinası ile 84 Jandarma personeli de afet bölgesinde gece gündüz demeden mücadele etti..

BAKAN SOYLU KARŞILIKSIZ BIRAKMADI!

Vali Salih Ayhan afet bölgesinde Bakan Süleyman Soylu ile de sık sık bir araya gelerek bölge hakkında kendisine bilgiler verdi. Ayhan’ın bölgede gösterdiği performanstan oldukça memnun olan Bakan Soylu sosyal medya hesabından da bizzat Vali Ayhan’a teşekkür etmişti.

Soylu Ayhan’ın bu özverisine karşılık bölge güvenlik toplantısı içinde Sivas’ı tercih etti.

19 Eylül 2021 tarihinde Sivas’ta olması beklenen Soylu, Sivas’ta güvenlik toplantısının yanı sıra bir takım programlar gerçekleştirecek.

BAKAN SOYLU BÖYLE TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Büyük Sivas Haber

The post Bakan Süleyman Soylu O Kadar Şehir Varken Sivas’ı Tercih Etti! appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın