Başka Bilgin Eczacıları Unutmadı

27.09.2021

30 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başka Bilgin Eczacıları Unutmadı

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 25 Eylül Eczacılar Günü nedeniyle kentteki eczacıları ziyaret ederek çiçek hediye etti, günlerini kutladı.

Başka Bilgin Eczacıları Unutmadı

25 Eylül Eczacılar Günü nedeniyle Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren’i makamında ağırladı.

Eczacılara verdiği desteklerinden dolayı Başkan Bilgin’e teşekkür eden Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren, “Esnafımızın sorun ve sıkıntılarını dinleyen ortak akıl ve istişareye önem veren Başkanımız Hilmi Bilgin bizleri özel günlerimizde de unutmuyor. Teşkilatımız kurulduğu günden bu yana hastalarımızın her zaman yanında olmuş zor ve meşakkatli görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Eczacılık sağlık sisteminin giriş kapısı ve son halkasıdır. Biz eczacılar halkın sağlığı için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarıyız. Olağan durumlarda olduğu gibi pandemi gibi
olağandışı durumlarda da yaşatmak için mücadele ediyoruz. Bir an olsun tereddüt etmeden gerekli önlemleri alarak hemşehrilerimize hizmet etmenin mücadelesini verdik. Bu kapsamda tüm eczacı meslektaşlarımın günlerini kutluyorum.” dedi.

İlacın üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her safhada sorumluluk alan fedakâr eczacıların günlerini kutlayan Başkan Bilgin “Neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan eczacılık mesleği günümüzde de büyük bir özveriyle bilimin ışığında devam etmektedir. Yaşadığımız pandemi süreci gösterdi ki; hastalık var olduğu sürece bunun tedavisi de var olacak. Tedavisi içinse bilimsel çalışmalar yapılarak insan sağlığına çözüm üretilmiş olacak. Diğer bir yandan yapılan çalışmalar neticesinde ise gelecek kuşaklara aktarılacak bir bilgi birikiminin paylaşılması da söz konusu olacak. İnsan sağlığını iyileştirmek gibi son derece kutsal bir görevi üstlenen eczacılarımız ilaç dağıtım alanlarında kesintisiz 24 saat sağlık hizmeti vererek, sağlık sorunlarına yardım için hep yanımızda yer almakta. Bu nedenle fedakârca görev yapan eczacılarımızın günlerini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından ilimizde görev yapan Eczacıları ziyaret eden Başkan Bilgin ve Eren onlara çiçek hediye ederek günlerini kutladı. Eczacılar ise bu özel günde kendilerini unutmadıkları için Başkan Bilgin’e teşekkür etti.

Büyük Sivas Haber

The post Başka Bilgin Eczacıları Unutmadı appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın