Başkan Mehmet Akgül “Esnafların rızkı gasp edilmemeli”

11.02.2021

13 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başkan Mehmet Akgül “Esnafların rızkı gasp edilmemeli”

Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, Salgın sürecinde esnafa verilen desteklerin yeterli olmadığını, desteklerin artırılması gerektiğini söyledi.

Başkan Mehmet Akgül “Esnafların rızkı gasp edilmemeli”

Esnaf ve Sanatkarın durumunda bakıldığında desteklerin artırılmasını ne bir şekilde gördüklerini aktaran Başkan Akgül, “Esnaflar salgın sürecinde ciddi derecede mağdur oldu. Özellikle küçük esnaf çok ciddi zarar gördü.

Ulusal Marketlerin sürekli açmış olduğu şubeler nedeniyle zaten doğru düzgün iş yapamayan küçük esnaf çaresiz bir durumda. Özellikle market zincirlerinin ilimizde rast gele şubeleşmesinin önüne geçilmeli” dedi.

Bu konuda Belediyenin harekete geçmesi gerektiğini aktaran Akgül, “Ulusal Market zincirleri tekelleşti. Tekelleşmenin olduğu yerde rekabette huzurda olmaz. Adeta ulusal marketler binlerce esnafın rızkını gasp eder hale geldi.

Bu sebeple yerel bazda Belediyenin ulusal market zincirlerinin şubelerinin ruhsatlandırılmaması noktasında gerekli adımı atması bekleniyor. Şehrin ekonomik yapısını olumsuz etkileyen marketler temsil ettiğim odaya bağlı bin 500’ün üzerindeki esnaf kesimini rahatsız ediyor.

Bu marketlerin satmadığı hiç bir şey yok. Meyve sebzeden tutun artık züccaciye, nevresim, ayakkabı hatta elektrik prizine kadar bin bir çeşit ürün satıyor.

Biz tabi ki yenilikten yanayız ancak bunu yaparken de diğer esnafların rızkını gasp etmemeliyiz” ifadelerini kullandı.

ALINAN TEDBİRLERDE ESNAFI ZORA SOKUYOR

Salgın sürecinde alınan tedbirler ve kısıtlamaların özellikle Bakkaliye üzerinden satış yapan esnafları kapanmaya zorladığını aktaran Başkan Akgül, “Salgınla ilgili tedbirler ve kararlar alınıyor. Alınan kararlar şehrin şartlarına göre uyarlanmalı.

Bizim şehrimizde kurallara ciddi derecede riayet ediliyor. Yöneticilerimiz dükkanların açılış ve kapanış süreleri ile ilgili biraz daha tolerans göstermeli. Çünkü ulusal zincirlerle küçük esnafların kapatılması etik değil. Ulusal marketler kapandıktan sonra zaten küçük esnaf iş yapabiliyor. Bu konuda gerekli müsamaların tanınması esnafımızı rahatlatacak” şeklinde konuşmasını sonlandırdı. memleket

Büyük Sivas Haber

The post Başkan Mehmet Akgül “Esnafların rızkı gasp edilmemeli” appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın