Başkan Mustafa Eken “virüs halen tam anlamıyla etkisini yitirmedi”

03.03.2021

46 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başkan Mustafa Eken “virüs halen tam anlamıyla etkisini yitirmedi”

Kısıtlama ve yasakların kaldırılmasının ilimizde herhangi bir boşluğa meyil vermemesi gerektiğini ve virüsün halen tam anlamıyla etkisini yitirmediğini hatırlatarak esnaflara seslenen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, esnaflardan dikkatli olmalarını ve kurallara son derece uyulmasının ciddi önem arz ettiğini söyledi.

Başkan Mustafa Eken “virüs halen tam anlamıyla etkisini yitirmedi”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas’ın Covid 19 haritasında orta riskli yani sarı alanda yer aldığını bu sebeple ilimizde yavaş yavaş normalleşmeye yönelik adımlar atılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından aylardır kepenk açamayan esnafların kısmen de olsa artık işletmelerini açacağını vurgulayan Başkan Eken, “Zor bir süreçten geçtik ve halen de geçiyoruz.

Esnafları sevindirecek kararların alınması bizleri gerçekten mutlu etti. Ancak kısıtlama ve yasakların esnetilmesi her şey normale döndü anlamına gelmiyor. İlimizde yine salgınla mücadele devam ediyor.

Bu konuda da oldukça temkinli olmalıyız” dedi.

Tedbirin elden bırakılması ve vaka sayılarının artması halinde kısıtlama ve yasakların tekrar gelebileceğini hatırlatan Başkan Eken, “Sivas’ta meske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeliyiz.

Özellikle esnaflarımız bu konuda çok daha fazla duyarlı olmalılar. Eğer vaka sayısı artarsa yasaklar geri gelecek. Bu olumsuz durum hepimizi etkileyecek. Türkiye haritasında sarı alanda yer alan Sivas turuncu alana geçtiğin de yasak ve kurallar devreye girecek.

Bizim daha fazla dikkat ederek mavi seviyeye inmemiz gerekli. Vaka sayısı en az düşük iller arasına girdiğimizde ilimizdeki bütün iş yerleri açılır. Bu durumda bizlere bağlı tedbirlere uyacağız. Tedbiri elden bırakmayıp daha iyi günlere adım adım ilerleyeceğiz.

Restoran, lokanta ve kırathaneler gibi işyerlerimiz yüzde 50 kapasite ile sabah 07:00 ila 19:00 arasında hizmet verebilecek. Yine nikah ve nikah merasimlerine 100 kişi katılabilecek. Hafta Sonu sokağa çıkma kısıtlaması da ortadan kalkmış durumda.

Bu durum küçük esnafa adeta can suyu olacak. Sivaslı kardeşlerimiz kurallara şimdiye karar ciddi bir şekilde uydular. Hepsinden Allah razı olsun. Ancak az daha dişimizi sıkarsak bu salgın illetinden tamamen kurtulacağız” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber

The post Başkan Mustafa Eken “virüs halen tam anlamıyla etkisini yitirmedi” appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Aşkcennetim.Com Sohbet
#Sohbet Girişi TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın