Binlerce Sivaslı genç iş bulacak! Bu yatırım Sivas’ta çok konuşulacak

13.02.2021

11 Kişi Okumuş

0 Yorum

Binlerce Sivaslı genç iş bulacak! Bu yatırım Sivas’ta çok konuşulacak

Sivas´ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) olumlu gelişmeler yaşanıyor.

Binlerce Sivaslı genç iş bulacak! Bu yatırım Sivas’ta çok konuşulacak

Kovalı mevkiinde 814 hektar alan üzerinde kurulan, 224 parselden oluşan ve içerisinden ray sistemi geçen  Demirağ OSB´de firmalar yer tahsislerinin ardından kazı işlemleri başladı.

300 MİLYONLUK YATIRIMDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Sivas´ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde yaşanan son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Demirağ OSB´de yer tahsislerimizin ardından firmalarımız bir bir kazı işlemlerine de başladı. Türkiye´nin en büyük özel demiryolu vagon üreticisi olan Gök Yapı AŞ, yaklaşık 300 milyon lira yatırımı ile bin kişinin istihdamını hedeflemektedir.  Hayırlı olsun” dedi.

ŞEHRİMİZ ADINA SEVİNDİRİCİ GELİŞME

Konuya ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulunan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarının ardından altyapı çalışmaları hızlanan Demirağ OSB´de yer tahsisi yapılan firmalarımızın kazı çalışmalarına başlaması şehrimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Altyapının tamamlanmasının ardından kararnamenin imzalanmasıyla Demirağ OSB, yatırım üstü haline dönüşecek ve cazibe merkezi olacaktır” dedi.

40 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Sivas´ta 30 bin civarında işsiz olduğunu belirten Başkan Eken, “Demirağ OSB tam kapasite çalışırsa 40 bin kişiye istihdam sağlayacak. Yani Demirağ OSB; Sivas´ta işsizliği bitirecek. Şehrimizin hak ettiği yere gelmesinde başrol oynayacak bir cazibe merkezine dönüşecektir. Başta Sivaslı iş insanı hemşehrilerimiz olmak üzere iş dünyasını ülkemizin yeni cazibe merkezi Sivas´a yatırım yapmaya davet ediyoruz.    Demirağ OSB´ye bugüne kadar katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. irade

Büyük Sivas Haber

The post Binlerce Sivaslı genç iş bulacak! Bu yatırım Sivas’ta çok konuşulacak appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın