CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun’un Öğretmenler Günü Mesajı

23.11.2021

5 Kişi Okumuş

0 Yorum

CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun’un Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun’un Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi :

“Büyük Önder Atatürk’e 93 yıl önce ‘Millet Mekteplerinin Başöğretmeni’ ünvanının verilmesi münasebeti ile tüm öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı ve duygu yüklü günü, covid 19 nedeniyle buruk ta olsa kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bu müstesna günde geri kalmışlığın ve cehaletin ortadan kaldırılarak çağdaş bir toplum haline gelebilmenin ancak bilimsel yöntemlerle gerçekleşebilecek bir eğitim ve öğretimle mümkün olabileceğine işaret eden Başöğretmen Atatürk’ü büyük feragat ve fedakarlıklarla bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.”

“Eğitimin ve onun vazgeçilmez unsuru olan öğretmenlerin, bir insanın yetiştirilmesinde, bir toplumun gelişmesinde ne denli etkili ve önemli olduğunu Atatürk: ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdi. Öğretmenlerden, eğitimcilerden yoksul bir millet henüz millet adını almak gücüne ulaşamamıştır. Ona sıradan bir kitle denir millet denmez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğitimcilere ve öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, bir toplumu gerçek millet durumuna sokarlar.’ sözüyle ortaya koymuştur.”

“Eğitim bilimlerinde ki tüm gelişmelere, okulda öğretmenlerin rehberliğinde davranışa dönüşüp uygulama alanı bulabilir. Gelecek nesillerin bu anlayışta yetiştirilmesi, öğretmen, karanlığa ve geriliğe karşı aydınlığın meşalesidir. Bu inanç ve duygularda bu günlerimizi borçlu olduğumuzu Başöğretmen Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğilirken; emekli ve görevli tüm öğretmenlerimizin ve her gün büyük bir umutla atanmayı bekleyen ama bir türlü atanamayan genç öğretmen adaylarımızın bu anlamlı günlerini en içten duygu ve dileklerimizle kutluyoruz.”

“Cumhuriyetimize ve geleceğimize sahip çıkan nice nesiller yetiştiren; teröristler tarafından şehit edilen, depremlerde ve çeşitli sebeplerde aramızdan olmayıp vefat edip aramızdan ayrılan değerli öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz.”

“Sevgili Öğretmelerimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ninde bugünkü misyonu, Atatürk’ün dediği gibi; Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır. Çağdaş uygarlığın yolunu gösterecektir.
Cumhuriyetin Öğretmenlere yüklediği misyon içeriğinde öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.”

Büyük Sivas Haber

The post CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun’un Öğretmenler Günü Mesajı appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın