Çocuğu olmayanlar Sivas’ta oraya akın ediyor!

18.07.2021

10 Kişi Okumuş

0 Yorum

Çocuğu olmayanlar Sivas’ta oraya akın ediyor!

Sivas’ta Soğuk Çermik Kaplıcaları mevkiinde yer alan Ahmet Turan Gazi türbesi çocuk ve özellikle erkek çocuk isteyenlerin uğrak noktası.

Çocuğu olmayanlar Sivas’ta oraya akın ediyor!

-Fatmanur Akkişi

Bu kadar hareketli ve işlek olmasına rağmen etrafına hiçbir bakım yapılmaması ve merdivenlerinin özensiz ve önlemsiz olması tepki çekiyor.

Sivas’ın şifalı Soğuk Çermik Kaplıcası, serinliği ve sodalı su özelliği ile yaz döneminin en gözde yeri olmaya devam ediyor.

Soğuk Çermik Kaplıcası mevkiinde yer alan önemli adak alanları içerisinde olan Ahmet Turan Gazi türbesi yerli ve yabancı, her dönem birçok ziyaretçi ağırlamakta.

İnanışa göre çocuk sahibi veya özellikle erkek çocuk sahibi olmak isteyenlerin uğrak yeri olan türbe tüm bunların yanı sıra bakımsızlığı ile de kendinden söz ettiriyor.

Sit alanında bulunan türbeye tırmanış merdivenlerinde yetersiz önlem olması ziyaretçileri fazlasıyla tedirgin ediyor.

Yetkililerin her gün yüzlerce ziyaretçi ağırlayan bu bölgede düzenleme yaparak hem güvenlik önlemi alması hem de turizme kazandırması bekleniyor.

Büyük Sivas Haber

The post Çocuğu olmayanlar Sivas’ta oraya akın ediyor! appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın