Çölyak hastası öğrenciler doyasıya eğlendi

10.05.2022

6 Kişi Okumuş

0 Yorum

Çölyak hastası öğrenciler doyasıya eğlendi

Sivas’ta 9 Mayıs Dünya Çölyak Hastaları Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Çölyak hastası öğrenciler doyasıya eğlendi

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde Hamidiye Kültür Bahçesinde düzenlenen programa Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç, çölyak hastası öğrenciler ve aileleri katıldı.

Muzaffer Sarısözen Kültür ve Sanatevi bahçesinde düzenlenen etkinlikler, Çölyak Çocuk Korosunun müzik dinletisi ile başladı. Müzikal etkinlikler ve illüzyon gösterileri ile keyifli bir gün geçiren öğrenciler; uçurtma uçurdu, ata binip ok atma etkinliklerine katıldı.

Programda Savaş Atları Müzesi’ni de gezen öğrenciler daha sonra Hamidiye Kültür Bahçesinde yürüyüş yaptı.

Öğrencilere katıldıkları etkinliklerde eşlik eden Vali Salih Ayhan, Sivas’ta 61 çocuğun çölyak hastası olduğunu söyledi.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde çölyak hastası öğrencilere ve velilerine okullarında eğitimler verildiğini ifade eden Ayhan, “Çocuklarımıza güzel ömürler diliyorum. Onların yanındayız” dedi.iha

Büyük Sivas Haber

 

The post Çölyak hastası öğrenciler doyasıya eğlendi appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın