Diş Hekimi Sivaslı Selen Utlu Akalın, karın ağrısıyla gitti lösemi olduğunu öğrendi

23.01.2021

30 Kişi Okumuş

0 Yorum

Diş Hekimi Sivaslı Selen Utlu Akalın, karın ağrısıyla gitti lösemi olduğunu öğrendi

Bursa’da yaşayan Diş Hekimi Sivaslı Selen Utlu Akalın, karın ağrısıyla gittiği hastanede lösemiye yakalandığını öğrendi. Teşhis alır almaz hastaneye yatırılan Akalın, yaklaşık bir buçuk aydır hastanede tedavi görüyor.

Diş Hekimi Sivaslı Selen Utlu Akalın, karın ağrısıyla gitti lösemi olduğunu öğrendi

Kemoterapi tedavisi devam eden Akalın’ın bir an önce ilik nakli olması gerekiyor. Genç kadının tek isteği; insanların Kızılay’a başvurup kan vererek uygun kök hücre bulunmasına yardımcı olmaları.

Bursa’da yaşayan Diş Hekimi Selen Utlu Akalın (40) bir buçuk ay önce lösemi teşhisiyle hastaneye yatırıldı.

Akut Myeloblastik Lösemi (AML) hastası olan bir çocuk annesi Akalın, iyileşebilmek için ilik nakli bekliyor. Akalın ailesinin tek isteği; insanların Kızılay’a başvurup kan vererek uygun kök hücre bulunmasına yardımcı olmaları.

Habertürk’te yer alan bilgilere göre basit bir karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede lösemiye yakalandığını öğrenen Akalın, “Yaklaşık 40 gündür tedavi görüyorum. Hep hastanedeyim ve ikinci kemoterapi aşamasındayım. Sonrasında ilik nakli olmam gerekecek. Ailemden donör bulunmadığı için önce Türkiye’den TÜRKÖK taranacak. Sonrasında da yurtdışı bankalar taranacak. Benim istediğim tek şey; insanların bağışta bulunması. Yapılacak şey çok basit. Kızılay’da alınan birkaç tüp kan ile hücre bağışında bulunabilirsiniz. Bir torba kan değil, birkaç tüp kan vermeniz yeterli. Zor bir dönemden geçiyoruz. İlik bankası 2015’ten itibaren aktifleştiği için çok sınırlı” dedi.

“KEMİK İLİĞİ İFADESİ İNSANLARI KORKUTMASIN”

Selen Utlu Akalın’ın eşi Emre Akalın ise, “En büyük yaşadığımız sorun; kemik iliği nakli ifadesinin insanları çok korkutuyor olması. İnsanlarda sanki ameliyata girecekmiş, masaya yatacakmış algısı var. En yakınlarım da bile sanki organ bağışı yapılacakmış düşüncesi oluyor. Bu anlamda çok büyük problem yaşıyoruz. İnsanlar bu ifadeden korkmasın” diyerek, aslında bu işlemin çok basit olduğunu dile getirdi.

The post Diş Hekimi Sivaslı Selen Utlu Akalın, karın ağrısıyla gitti lösemi olduğunu öğrendi appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın