“Hızlı Tren Yozgat, Sivas üzerinden Erzincan’a gidecek gibi…”

12.10.2021

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

“Hızlı Tren Yozgat, Sivas üzerinden Erzincan’a gidecek gibi…”

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayserili milletvekillerini alkışladığını ancak Kayseri’yi kötüleyenlerin bunu hak etmediğini söyleyerek; “Baki Ersoy’u alkışlarım. Ama Kayseri’den oy alacağım diye Kayseri’yi kötüleyenleri alkışlamam. CHP Milletvekili Çetin Arık hak etmiyor” dedi.

“Hızlı Tren Yozgat, Sivas üzerinden Erzincan’a gidecek gibi…”

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri’nin gündemine ilişkin bulunduğu açıklamalarda, hızlı trene de değindi. Kayseri’nin bu hizmetleri hak ettiğini dile getiren Tamer, hızlı tren projesinin kazma vurma aşamasına geldiğini söyleyerek, “Kayseri bunları hak etti. Hızlı tren olayı Kayseri ile ilgili zaten bitti, geliyor.

Gelmeyecek diye bir şey yok. Yerköy’de aktarma yapılacak mı gibi sorularda geliyor. Kesinlikle öyle bir şey yok.

Direk Ankara’dan çıkan hızlı tren Kayseri’ye gelecek. 142 kilometrelik mesafeyle ilgili olan tüm proje bitti, projelerin karşılığındaki maddi olayda çözüldü.

Şimdi kazma vurma aşamasına gelindi. Geçmişle ilgili tartışmam çok yanlış bir şey. O gün ki durumda Yozgat, Sivas üzerinden Erzincan’a gidecek gibi daha aktif bir şey gözükmüş. Zamanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onaylamış.

Aynı anda da Yerköy hattı da yapılmış. O hatta Kayseri’ye kadar geliyor. Şuanda bir sıra meselesi oldu. Yozgat-Sivas arası bitti ama diğer taraf halen bitmedi. Hattın Kayseri’den kaydırılması gibi bir şey yok.

Ankara-Kayseri hattı Yerköy’e kadar geldi. Geri kalan 142 kilometrenin kazması vurulacak diye bekliyoruz. Sivas-Yozgat hattı bitti. Diğer tarafı bekliyor. ‘Kayseri’den alındı diğer tarafa verildi’ gibi bir durum yok.

Bunu Ankara-Kayseri, Ankara-Erzincan hattı olarak görmek lazım. Hızlı trene binmek için Yerköy’e gitmeyeceğiz. Kayseri’den binip Ankara’ya gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber

The post “Hızlı Tren Yozgat, Sivas üzerinden Erzincan’a gidecek gibi…” appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın