İtfaiye Personelinden Başkan Bilgin’e Ziyaret

27.09.2021

21 Kişi Okumuş

0 Yorum

İtfaiye Personelinden Başkan Bilgin’e Ziyaret

Sivas Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası ve Sivas itfaiyesinin kuruluşunun 217’ıncı yıl dönümü nedeniyle Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret etti.

İtfaiye Personelinden Başkan Bilgin’e Ziyaret

Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, İtfaiye Müdürü Zekeriya Kayalı ve itfaiye personeli 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla yapılan ziyarette Başkan Bilgin’e çiçek takdim ederek yıl boyunca yapılan yazılı ve sözlü faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Ziyarette ayrıca 2 tulumbacı kıyafetli itfaiye erinin katılması dikkatlerden kaçmadı. İtfaiye personellerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Bilgin, “Zor bir görevi üstlendiklerini ifade ederek bizim temennimiz itfaiye teşkilatımızın çok fazla çalışmaması… Yangın, kaza, doğal afet zamanlarında ilk önce aranan birimimiz
itfaiye müdürlüğümüz. Bu anlamda mesai arkadaşlarımız büyük bir titizlikle çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Bu noktada çok şükür Sivas olarak itfaiye teşkilatımızın fiziki binasını yenileyerek hem de geçen yıl almış olduğumuz yeni personellerle insan kaynaklarımızı güçlendirdik. Yine itfaiye müdürlüğümüzde araç ve gereçlerimizi yenileyerek çağın koşullarına uygun müdahale imkânı sunuyoruz. Biz tüm belediye birimlerimizin 7/24 çalışmasını temenni ediyoruz ancak bu noktada itfaiye ekibimize ne kadar az iş düşerse itfaiyedeki memnuniyetimiz o kadar artıyor.”
dedi.

“Biz itfaiye teşkilatı olarak sadece yangından sonra olaylara müdahale ederek değil yangın öncesi ve afet öncesinde de gerekli ön bilgilendirmeleri yaparak itfaiye teşkilatımızın çalışmalarını destekliyoruz.” diyen Bilgin, “Teşkilatımız anaokulundan başlayarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak bir program çerçevesinde düzenlediğimiz çalışmalarla okullarımızda yangınlar, trafik kazaları ve doğal afetlerin bilgilendirilmesi noktasında gerekli çalışmaları yapıyor her alanda olduğu gibi bu alanda da hemşehrilerimizin kendini güvende hissedebileceği bir yapı oluşturmak için canla başla çalışıyoruz. Ben tüm itfaiye teşkilatımızın itfaiye haftalarını tebrik ediyorum. Rabbim kazasız belasız mesai geçirmelerini temenni ediyor hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber

The post İtfaiye Personelinden Başkan Bilgin’e Ziyaret appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın