Koskoca Sivas Belediyesi 68 işçiyi 4 ay istihdam edemez mi?

11.01.2022

19 Kişi Okumuş

0 Yorum

Koskoca Sivas Belediyesi 68 işçiyi 4 ay istihdam edemez mi?

BBP Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı Sivas Belediyesi’nin işten çıkaracağı personellerle alakalı açıklama yaptı.

Koskoca Sivas Belediyesi 68 işçiyi 4 ay istihdam edemez mi?

Pınarlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“ÖZBELSAN A.Ş. YE ÇAĞRIMIZDIR

Özbelsan a.ş bünyesinde park-bahçe ve Mezarlık birimlerinde çalıştırılan , (geçici) askıda bekleyen işçi statüsünde olan 68 işçi kardeşimiz 30.11.2021 ile 01.04.2022 tarihleri arasında ücretsiz olarak işlerine gecici süreliğine son verilmektedir.

Bu 4 aylık süre zarfında ne bir tek kuruş maaş ne de işsizlik maaşı alamayan bu emektar kardeşlerimizin durumu son derece vahimdir.

Aralık ayı’nın başından Nisan ayı’nın onbeşine kadar bu insanlar ne yiyip ne içeceklerdir.
Karakış kapıya dayanmışken bir yandan odun, kömür veya doğalgaz giderleri bir yandan ekonomik krizin pençesinde hayat pahalılığı hele de evi kira ise bu insanları gerek çoluk çocuğuna gerekse topluma karşı çaresiz ve boynu bükük bırakabilecektir.

Sivas kamuoyu adına soruyoruz; Koskoca Sivas Belediyesi ve o’nun en büyük şirketi Özbelsan a.ş.68 tane cefakar işçisini 4 ay daha istihdam edemez mi?

Üstelik Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgin’in seçim öncesi bir çok mecrada bu işçileri daimi işçi olarak istihdam edeceğiz sözü vardı.

Biz BBP olarak hem Sayın Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i hemde Özbelsan a.ş Genel Müdürü sayın Ahmet Kuzu ‘yu göreve davet ediyoruz.

Biz inanıyoruz ki ne Belediyemiz ne de Özbelsan a.ş bu 68 emektarı 4 ay boyunca çaresiz bırakmayacak ve bu zor günlerde evlerine ekmek götürmeleri için bir güzellik yapacaklardır.
Bizde BBP olarak konunun takipçisi olacağız.”

BBP Sivas Merkez İlçe Başkanı
Fikri pınarlı

Büyük Sivas Haber

The post Koskoca Sivas Belediyesi 68 işçiyi 4 ay istihdam edemez mi? appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın