Kurduğu sistemle tofaş arabasını cep telefonu yardımıyla çalıştırabiliyor

10.02.2021

14 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kurduğu sistemle tofaş arabasını cep telefonu yardımıyla çalıştırabiliyor

Oto tamirciliği yapan 23 yaşındaki Yasin Abravcı, kurduğu sistemle otomobilini cep telefonu yardımıyla çalıştırabiliyor.

Kurduğu sistemle tofaş arabasını cep telefonu yardımıyla çalıştırabiliyor

Sanayi’de 16 yaşında başladığı işinde motor ustası olan 23 yaşındaki Yasin Abravcı’nın otomobiline yüklediği ve cep telefonundan bluetooth ile kullandığı özellikler, gören vatandaşları hayretler içinde bırakıyor.

CEP TELEFONUYLA ARACINI ÇALIŞTIRABİLİYOR

Daha önce bir araca sesli komut sistemi ile çalışan özellikler yüklediklerini söyleyen Abravcı, “Kendi aracıma daha çok özellikler yükleme fikri geldi. Bunun için arkadaşlarım ile birlikte çalıştık. Cep telefonum ile aracı çalıştırabiliyorum, bagaj kapağını açabiliyorum, farları açarak selektör yapabiliyorum, duman kiti ile 4 saniye kadar duman atabiliyor. Ayrıca kaput aydınlatma özelliği de yükleyeceğiz. Cep telefonu ile yaklaşık 40 metre mesafeden bu özellikleri kontrol edebiliyorum.” dedi.

ARACINA HAFTADA BİR YENİ ÖZELLİK EKLİYOR

Yaklaşık 30 bin TL olan aracına bir hafta çalışarak 2 bin TL’lik özellik yüklediğini söyleyen Abravcı, “Sonuçta bu şekilde başarı sağladık. Daha bir çok özellikleri bu şekilde cep telefonuna yükleyebiliriz.” diye konuştu.

Abravcı, aracın içinde de değişiklikler yaptığını belirterek, “Egzozdan alev atıyor bunu gösteriş amaçlı yapıyorum, trafikte yapmıyorum. Aydınlatma sistemi var, görenler çok beğeniyor.” şeklinde konuştu.

Büyük Sivas Haber

The post Kurduğu sistemle tofaş arabasını cep telefonu yardımıyla çalıştırabiliyor appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın