Okullar ne zaman açılacak? Erdoğan ve Ziya Selçuk açıkladı

02.02.2021

21 Kişi Okumuş

0 Yorum

Okullar ne zaman açılacak? Erdoğan ve Ziya Selçuk açıkladı

Ara tatil döneminin sonlarına gelinirken, okullar ne zaman açılacak sorusu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Öğrenciler başta olmak üzere, aileler yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merakla bekliyordu.

Okullar ne zaman açılacak? Erdoğan ve Ziya Selçuk açıkladı

Bilindiği üzere pandemi süreci nedeniyle, okullarda yüz yüze eğitime bir süredir ara verildi. Öğrenciler ilk dönemi uzaktan eğitim ile tamamladı. Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı son dakika açıklamalarında okulların ne zaman açılacağına dair tarih verdi.

Peki, ikinci dönem okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim 15 Şubat’ta başlayacak mı? 12. Sınıf 8. Sınıf ve özel okullar açılıyor mu? İşte Başkan Erdoğan’ın okullarla ilgili son dakika açıklamaları…

Başkan Erdoğan yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihi SON DAKİKA açıkladı!

İkinci dönem okullar ne zaman, 1 Mart’ta mı açılacak?

Türkiye’de milyonlarca öğrencinin gündeminde okullar ne zaman açılacak sorusu yer alıyor. Öğrenciler ara tatil dönemini geçirirken, ikinci dönemin yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim mi olacağı merak konusu oluyor. Konuya ilişkin daha önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulunmuş ve 15 Şubat’ı işaret etmişti. Bugün ise Başkan Erdoğan okullarla ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Peki, ikinci dönem okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim 15 Şubat’ta başlayacak mı? Bakan Selçuk ve Başkan Erdoğan’ın son dakika yüz yüze eğitim açıklaması ve diğer detaylar haberimizde.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
Başkan Erdoğan bugünkü Kabine Toplantısı’nın ardından okullarda yüz yüze eğitim ve okulların açılma tarihi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar;

SON DAKİKA: “KÖY OKULLARI 15 ŞUBAT’TA AÇILACAK”

“15 Şubat’ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir.

“EĞİTİM ÖĞRETİMİN 1 MART’TAN İTİBAREN BAŞLAMASI İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLANACAK”

8. ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayısının düşüşüne göre esnaflara yönelik kısıtlamalar için gerekli takvimin başlatılmasını hazırlıyoruz.”

İKİNCİ DÖNEM OKULLAR 15 ŞUBAT’TA MI AÇILACAK?

Koronavirüs vaka sayılarındaki büyük düşüşe ve aşılama çalışmalarının başarılı bir şekilde ilerlemesine bağlı olarak, ‘Okullar 15 Şubat’ta açılacak mı?’ sorusu merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir etkinlikte, kendisine yöneltilen okullar ne zaman açılacak sorusuna ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih olarak 15 Şubat tarihini işaret ederken son durumu değerlendirdi.

BAKAN SELÇUK’TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “‘Okulumu çok özledim’ diyen kuzularıma artık ‘çok haklısın’ demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum. Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak, emin olun” ifadelerini kullandı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatilin son günü olan 15 Şubat tarihi için plan yaptıklarını açıklamıştı. Okullar ara tatilin de eklenmesi ile 3 haftalık sömestr tatiline geçen hafta girdi. Okulların kademeli olarak 15 Şubat’ta yüz yüze eğitim ile başlaması bekleniyor. Uzaktan eğitim de devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Dönemi kapanışı ve “Birlikte 23 Gün Etkinlikleri” tanıtım programına çevrim içi olarak katılarak 81 ildeki öğrencilerle buluşmuştu.

Birinci döneme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Selçuk, yarıyıl tatilinin başladığına işaret ederek, çok “sıra dışı” ve “ilginç” bir dönemin geride kaldığını söyledi.

KURSLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği resmi yazı ile 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlayacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne; destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim faaliyetleri konulu resmi yazı gönderdi. Yazıda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında MEB’e bağlı resmi okulların 8. ve 12’nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren tekrar başlatılacağı açıklandı.

Bu kapsamda kurslarda; öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek ve bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek. sabah

Büyük Sivas Haber

The post Okullar ne zaman açılacak? Erdoğan ve Ziya Selçuk açıkladı appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın