Özel iletişim vergisi nelerden alınır?

30.01.2021

20 Kişi Okumuş

0 Yorum

Özel iletişim vergisi nelerden alınır?

Özel iletişim vergisi nedir? İletişim vergisinde yüzde 10 artışa gidildi. Pek çok kişi iletişim vergisinin ne kadar olduğunu, özel iletişim vergisinin nelerden alındığını merak ediyor.

Özel iletişim vergisi nelerden alınır?

30 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete’de özel iletişim vergisinin yüzde 7,5’ten yüzde 10’a yükseldiği yayımlandı. Peki, neler için Özel İletişim Vergisi ödeniyor?

İletişim Vergisi nedir?

İletişim Vergisi 1999 yılında alınmaya başladı. Telgraf ve Telefon Kanunu uyarınca Özel İletişim Vergisi ; telekomünikasyon kurumuyla görev veya imtiyaz sözleşmesi imzalamak veya bu Kurumdan ruhsat veya genel izin almak suretiyle telekomünikasyon alt yapısı kurup işleten veya telekomünikasyon hizmeti sunan işletmecilerin her nevi mobil telekomünikasyon işletmeciliği kapsamındaki tesis, devir, nakil ve haberleşme hizmetleri, radyo ve televizyon yayınlarının uydu platformu ve kablo ortamından iletilmesine ilişkin hizmetleri ve diğer telekomünikasyon hizmetleri üzerinden alınan bir vergi türüdür.

İletişim vergisinin nelerden alındığı merak ediliyor. ÖİV; konuşma, mesajlaşma, internet gibi hizmetlere uygulanır.

Büyük Sivas Haber

The post Özel iletişim vergisi nelerden alınır? appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın