Rektör Alim Yıldız “ilme bilime ve öğrenciye önem veriyoruz” dedi de!

13.02.2021

16 Kişi Okumuş

0 Yorum

Rektör Alim Yıldız “ilme bilime ve öğrenciye önem veriyoruz” dedi de!

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Alim Yıldız, Şehre değer katan ve adeta bacasız fabrika olan CÜ’de bilimsel anlamda yerli ve milli üretime yönelik ağırlık verdiklerini, bilimsel çalışmalarda elde edilen başarılarla CÜ’nün adının daha iyi duyurulacağını söyledi.

Rektör Alim Yıldız “ilme bilime ve öğrenciye önem veriyoruz” dedi de!

Üniversiteyi üst sıralara çıkarmak adına gayret gösterdiklerini aktaran Rektör Yıldız, “Üniversitemiz gittikçe gelişen bir üniversite. Bilimsel anlamda da güzel çalışmalar yapılıyor. Cumhuriyet Üniversitesi aslında şehrin bir markası ve bacasız bir fabrika.

Mevcut olarak 48 bini aşkın öğrencimiz var. Akademik ve idari personelimiz dahil yaklaşık 5 bin çalışanımız var. Şuanda bir üniversitede olması gereken her fakülte bünyemizde mevcut. Üniversitemiz artık yeni bir fakülteye ihtiyaç duymayan bir hale geldi” dedi.

Geçmişte ecdadımızın yaptığı gibi ilme, bilim adamına ve öğrenciye değer vererek çalışmalarını yürüteceklerini aktaran Rektör Yıldız, “Ecdadımız ilme, ilim adamına ve öğrenciye büyük önem vermiş. Bizde şuanda aynısını yapıyoruz.

Üniversitede eğitim anlamında üst sıralara çıkmak, daha kaliteli öğrenci alabilmek ve kaliteli hoca bulmak istiyoruz. Bilimsel anlamda da yerli ve milli üretime yönelik çalışmalar ortaya koymak istiyoruz.

Cumhuriyet Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (CÜTAM)’da Ankara’da, İstanbul’da ve birçok şehirde olmayan cihazlarımız var. Bu cihazları diğer üniversitelerin ve şehrin kullanımına açtık.

Yani herhangi bir şey lazım olduğunda şehrimizden müracaat eden olduğunda cihazları kullandırıyoruz. Böylece şehre de bir katma değer katıyor” ifadelerini kullandı.

“KURUMSALLAŞMAYA ÖNEM VERİYORUZ”

Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen kurumsallaşma çalışmalarına yönelikte bilgilerde veren Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “İlk göreve geldiğim günden itibaren kurumsallaşmaya yönelik çalışmalar yaptım.

İkinci kez tekrar atandım yine kurumsal kimliğe önem vermeye devam ediyoruz. Üniversitede Rektör olmasa bile işlerin yürümesi gerekir. Yine herhangi bir fakültede dekan olmasa oradaki işlerin yine yürümesi gerekir. Yani işin kişilerle yapılmaması gerekir.

Kurumsallaşma olduğunda bir iş yapmak için birilerinin araya girmesine gerek kalmaz. Her şey yolunda devam eder. Bunu sağlamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

KAMUOYU SÖYLENENLERE İNANMIYOR

Rektör Alim Yıldız’ın önceki döneminde olduğu gibi bu dönemde de dar bir ekiple üniversiteyi yeteri kadar temsil edemediği eleştirileri Sivas’ta halen yüksek sesle dillendiriliyor.

Rektör Yıldız’ın açıklamasında belirttiği şekliyle ilme, bilime ve öğrenciye ne kazandırdığı, nasıl önem verdiğini de açıklaması bekleniyor.

İkinci dönemine Rektör olarak atanmadan önce yapılan tüm anketlerde % 80 üzerinde kamuoyu tarafından istenmeyen Yıldız’ın herkes ve her şeye rağmen yeniden Rektör atanmasının ise Sivas’ın üniversitesine karar vericilerin ne kadar değer verdiğini orta koyuyor.

Sivaslılar artık Rektör Yıldız’dan söylem değil eylem bekliyor.

İkinci döneminin sonunda daha büyük bir üniversiteye ilişkileri sayesinde tekrar Rektör atanmak veya ilk seçimlerde Sivas’tan Milletvekili adayı olmak için Yıldız’ın “eyleme ihtiyacı olmadığı” bu güne kadar açıkça gözlenirken yine de memleketinde hayırla yaad edilmek istiyorsa bu tavsiyelerimizi de önemsemesi bekleniyor.

Rektör Yıldız özellikle AK Parti’nin önemli ismi Mahir Ünal ile yakın ilişkisiyle tanınıyor. Yıldız’ın oğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile birlikte mesai yapıyor. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen nikahta Yıldız’ın oğlunun nikah şahitliğini de Mahir Ünal yapmıştı.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız’ın ve Sivas’ın ikinci üniversitesinin Rektörü Mehmet Kul’un da Mahir Ünal’a olan bu yakınlığı kamuoyu tarafından gıbtayla izleniyor.

Hem Yıldız hem de Kul’un AK Parti’nin bu önemli isminden sadece kendileri için değil Sivas’taki üniversitelere her anlamda kaynak sağlamak içinde yakın ilişki içerisinde olması isteniyor.

Büyük Sivas Haber

 

The post Rektör Alim Yıldız “ilme bilime ve öğrenciye önem veriyoruz” dedi de! appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın