Rektör Mehmet Kul, “Kampüs’te eğitim Ağustos’ta başlayacak”

06.02.2021

15 Kişi Okumuş

0 Yorum

Rektör Mehmet Kul, “Kampüs’te eğitim Ağustos’ta başlayacak”

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Okullar bölgesinde inşası devam eden Kampüsteki 1. etap çalışmaların Ağustos ayında bitirileceğini söyledi.

Rektör Mehmet Kul, “Kampüs’te eğitim Ağustos’ta başlayacak”

Kampüsteki çalışmaların bitmesinin ardından laboratuvarlar kurarak eğitime başlayacaklarını aktaran Rektör Kul, “2020 Mayıs ayında ihalesini gerçekleştirdiğimiz Kampüs alanımızda çalışmalar sürüyor.

Kampüs alanımızın şekillenmesi eğitime başlamamız açısından çok önemli. İnşallah 1 etabı 2021 yılının Ağustos ayında tamamlanıyor. 1 etap olarak tamamlanan kısımda eğitime başlamış olacağız.

Sınıflarımız, laboratuvarlarımız ve akademik ofislerimiz faal duruma gelecek” dedi.

Şuan bina içerisindeki mekanik çalışmaların devam ettiğini ifade eden Rektör Kul, “Bina içerisindeki mekanik işlemler, elektrik tesisatı ve ısı sistemleri ile ilgili işler devam ediyor.

Havalarda iyi gitmesi dolayısıyla çalışmalara ara verilmedi. İmkanlar ölçüsünde inşaat alanımız için bütçe veriliyor. Elimizdeki mevcut bütçeye göre planlama yaptık. Önceliğimiz kampüs inşaatını bitirmek.

Yine kampüs alanında yürütülecek olan 2. Etap inşaat çalışmaları içinde hazırlıklar devam ediyor. 2 etapta hazırlık bloğu ve Merkezi laboratuvarlar binasını alana yerleştireceğiz. Önümüzdeki süreç içerisinde lisans eğitimi için gerekli tüm alt yapıyı kurmak istiyoruz.

Kampüs alanımızdaki çalışmaların tamamını 2022’nin bütçesinden temin edip bitireceğiz. Böylece kampüs alanımızdaki inşaat çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Kampüs binası gayet modern ve şık olacak.

Oldukça konforlu olan bina güzel bir üniversite binası olacak. Teknolojik alt yapısı, ve rahat çalışma ortamları ile modern bir binayı Sivas’a kazandıracağız. Kampüsün çevresinde de peyzaj çalışmaları yapılacak.

Kampüsü bitirdikten sonra Kurt Deresindeki Ana kampüse yoğunlaşacağız. Üniversite kurulduğunda bazı alt yapı ve laboratuvarlarında kurulması lazımdı. Bu kapsamda akademisyenlerimizce hazırlanan 30 projeye Bilimsel Araştırmalar Projeler Fonundan destek çıktı.

Projeler şuan başlamış durumda. Bu şekilde de akademisyenlerimizle birlikte bilimsel çalışmalara da başlamış olduk” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber

The post Rektör Mehmet Kul, “Kampüs’te eğitim Ağustos’ta başlayacak” appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın