Sirer Caddesi Yeni Haliyle Çok Güzel Oldu! Kadınlar ve Esnaflar Çok Memnun

02.06.2021

6 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sirer Caddesi Yeni Haliyle Çok Güzel Oldu! Kadınlar ve Esnaflar Çok Memnun

Sivas Belediyesi istişare ederek Sivas’ı yönetmeye devam ediyor. Bu kapsamda Sirer Caddesi’nde esnaflar başta olmak üzere bölgede yapılan kamuoyu yoklaması ile özellikle kadın vatandaşların “asfalt yapılmalı” demesi sonrasında bölgede düzenlemeye gidildi.

Sirer Caddesi Yeni Haliyle Çok Güzel Oldu! Kadınlar ve Esnaflar Çok Memnun

Eski dönem Belediye yönetiminin “yaptım oldu” mantığıyla planlamadan gerçekleştirdiği bir çalışma olan ve ayrıca trafiği oldukça yoğun olmasına rağmen bu durumun göz ardı edildiği Sirer Caddesi yapılan asfalt çalışması sonrası düzenlendi.

Yolun başlangıcında bulunan otoparkında göz ardı edildiği ve araç giriş çıkışının yoğunluğunun hesaplanmadığı bu bölgede var olan taş yol sürekli toz oluşmasına neden oluyordu. Bu durum hem sağlığı etkiliyor hem de çevre sakinlerini ve esnafları sürekli rahatsız ediyordu.

Çok fazla esnafı olan bölgede kadınların taşlar nedeniyle yürümekte zorlanmaları da bölgede rahat alış veriş yapılmasını engelliyordu.

Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun‘ın yasakların olduğu günde esnafların işine mani olmadan ve vatandaşları etkilemeden şip şak şekilde hallettiği çalışmayla bölge rahat bir nefes aldı.

Yapılan çalışma sonrası esnaflar ise Belediye Başkanı Hilmi Bilgin‘e teşekkür etti.

SÖKÜLEN TAŞLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Sadece Sirer Caddesi’nden sökülen taşların, tarihi yapıların olduğu ilerleyen bölgedeki tamir edilmesi gereken yerlerde kullanılmaya başlandığı da öğrenilirken Sirer Caddesi dışında asfalt çalışması yapılmayacağı ifade edildi.

Büyük Sivas Haber

The post Sirer Caddesi Yeni Haliyle Çok Güzel Oldu! Kadınlar ve Esnaflar Çok Memnun appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Aşkcennetim.Com Sohbet
#Sohbet Girişi TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın