Sivas Belediyesi’nde Topgül in Kuzu Out

20.11.2021

20 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivas Belediyesi’nde Topgül in Kuzu Out

Sivas Belediyesi’ndeki olağan dışı görüntü yerini bir süredir olağan bir görüntüye bıraktı. Belediye Başkanı gibi davranarak Sivas’ta görev alanıyla alakalı, alakasız her yere giden Özbelsan Genel Müdürü Ahmet Kuzu, geçtiğimiz aylarda eşini sınavsız bir şekilde Tokat Valiliği özel kalem müdürlüğünde Süleyman Soylu referansı ile devlet memuru yapmış bunun ardından Alim Yıldız‘ın da kabul etmesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne eş durumundan tayin ettirmişti. Bu durum kamuoyunda çok büyük tepkilere neden oldu. Bütün siyasi parti temsilcileri açıklamalar yaptı. Fakat Bilgin ve Kuzu bunca olay ve açıklamaya rağmen sessiz kalmayı ve konunun utulmasını bekledi.

Sivas Belediyesi’nde Topgül in Kuzu Out

Bu olayların ardından Kuzu adeta kabuğuna çekildi. Özbelsan binasından dışarı dahi çıkmayan Kuzu, şimdi 2023 seçimlerini bekliyor. Kuzu’nun Başkan Bilgin tarafından Milletvekili yapılmak istendiği de kamuoyunda konuşulan konular arasında yer alıyor. Fakat kamuoyunda Kuzu ile ilgili yayınlanan haberler sonrasında Bilgin’in Kuzu hakkında “artık Milletvekili olması zor” dediği de söylenenler arasında yer alıyor.

BAŞKAN VEKİLİ TOPGÜL SAHADA

Genel Müdür Ahmet Kuzu’nun sürekli bir yerlerde olması nedeniyle karmaşa yaşanmaması için çok fazla sahaya çıkmayan Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Kuzu’nun Özbelsan’a kendisini kapatmasının ardından sahalara indi.

Topgül, şehrin eşrafını, akil adamları, AK Parti’de görev yapan eski dönem yöneticileri uzun süredir özel olarak tek tek ziyaret ediyor.

Gittiği ziyaretlerde belediye hizmetleri noktasında istişarelerde bulunuyor, siyasi havayı yokluyor, halkın nabzını tutuyor, gönülleri kazanıyor.

Vatandaşın talep istek ve arzularını alıp dinleyip yerine getirmeye ve gerekli yerlere iletmeye çalışıyor. Partiye kırgın gönülleri onarmaya çalışıyor.

 TOPGÜL’E BİLGİN SAHAYA İN Mİ DEDİ?

2019 yılından bu yana Belediye de çok fazla sahada çalışmaları anlatacak isim bulunmuyor. Başkan Bilgin dışında saha da çalışmalarıyla Başkan Yardımcısı Levent Olgun öne çıkarken Olgun dışında diğer başkan yardımcılarının adeta esamesi dahi okunmuyor. Siyasi olarak teşkilat belediyeye çok fazla sahip çıkmayınca da Belediye çalışmalarını anlatmak tek başına Başkan Bilgin’e düşüyor.

Bir süredir bu açığı Başkan Vekili Topgül kapatırken bu konuda çalışma yapmasını Başkan Bilgin mi istedi yoksa Topgül kendisin mi özel bir çalışma yürütüyor bu şuan bilinmiyor.

Acaba Bilgin mi bu görevi verdi yoksa kendi kendine karar verip bu şekilde bir faaliyette bulunuyor.

Büyük Sivas Haber

The post Sivas Belediyesi’nde Topgül in Kuzu Out appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın