Sivas İstasyon Caddesi’nden Kaleye Koridor Yapılabilecek mi?

19.01.2021

31 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivas İstasyon Caddesi’nden Kaleye Koridor Yapılabilecek mi?

Geçtiğimiz dönemlerin Belediye Başkanları Sami Aydın ve Doğan Ürgüp’ün Sivas Kalesine İstasyon Caddesinden koridor açma düşüncesi halen devam ediyor mu merak ediliyor.

Sivas İstasyon Caddesi’nden Kaleye Koridor Yapılabilecek mi?

Eski Başkan Doğan Ürgüp’ün kütüphane buraya yapılmasın buradan kaleye koridor açalım demesine rağmen kütüphane şuan ki mevcut yerine yapılmıştı.

O dönem SSK hastanesi kaldırılır ve koridor bu alandan yapılır diye düşünülmüştü.

Yine eski Belediye Başkanı Sami Aydın’ın proje kitapçıklarında da yer verdiği eski SSK hastanesinin yıkılıp yerine park yapılması düşüncesi de Hastane arazisini bağışlayanların hastane olması şartıyla bağışlaması nedeniyle yapılamadığı iddia edilmişti. Bu yönde tapuda şerh olduğu da ifade edilmişti.

Son alınan kararla eski SSK hastanesinin de hastane olarak devam etmesi kararlaştırılınca tadilata başlanmıştı. Şu günlerde ise bu konuda da sona yaklaşıldı.

Şimdi milyonlarca lira harcanarak projesi gerçekleştirilen Kale’ye İstasyon  caddesinden koridor açılıp açılamayacağı ise merak konusu.

Şehir kamuoyunda konuşulan bir durum ise şöyle…

Öncelikle milyarlarca lira harcanarak tadilattan geçirilip şehre kazandırılan SGK ek binası, lojmanları ve sağlık ocağının yıkılmak istendiği ifade ediliyor.

Böylesi bir durumda kaleye koridor açılabileceği düşüncesi hasıl olmuşken, bu düşüncenin ise kime ait olduğu bilinmiyor.

Eski numune hastanesi gibi şehirde kullanılan ve hatırası olan binaların ise yıkılmasının doğru olmadığı ifade ediliyor.

Önümüzdeki günlerde bu konuda ise neler yaşanacak merak ediliyor.

Büyük Sivas Haber

The post Sivas İstasyon Caddesi’nden Kaleye Koridor Yapılabilecek mi? appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın