Sivaslı 2 çocuk annesi Halime yardım bekliyor

04.08.2021

30 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivaslı 2 çocuk annesi Halime yardım bekliyor

Sivaslı 2 çocuk annesi Halime Duman yardım bekliyor. 2 çocuk annesi Halime Duman 3 yıl önce beyninde varolan tümör sebebiyle duyu ve denge yetenekleriyle ilgili problemler yaşadı, görme yetisi azaldı, yürüyememeye başladı.

Sivaslı 2 çocuk annesi Halime yardım bekliyor

Sivas’ta yaşayan Halime Duman’ın tedavi masraflarının cihaz ile birlikte 110 bin lira olduğu belirlendi. Sivas’ta ailesiyle yaşayan, Halime Duman(35) temizlik işlerinde çalışıyordu. 2 çocuk annesi Halime Duman, 2018 yılında yaşadığı işitme problemi nedeniyle doktora başvurdu. Yapılan inceleme ve testlerin ardından genç annenin beyninde tümör olduğu teşhis edildi ve hastalığa Nörofibromatosis Tip 2 (NF2) tanısı koyuldu.

2018’in Nisan ayında Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde ameliyata alınan 2 çocuk annesi, takılan tüplerde kayma yaşanması sebebiyle Adana’da ikinci defa ameliyat oldu. Ardından Sivaslı Halime Duman’da denge kaybı ve görme yetisinde bozulmalar görülmeye başlandı.

2020 yılında tedavi için tekrar Adana’ya gelen 2 çocuk annesi Halime, beyninde bulunan tümörün büyümesi nedeniyle yerleştirilen tüplerin çıkarılması için 3’üncü defa ameliyat oldu.

Sağlık durumu gün geçtikçe kötüleşen 2 çocuk annesi, İstanbul Kadıköy’de yer alan bir hastanede ameliyat oldu. Kadıköy’de bulunan hastanede olduğu ameliyatla beynindeki tümör alındı. 2 çocuk annesi Hamile Duman’ın eşi Emrah Duman, 2 çocuk annesi Halime’nin işitme ve görme yetisinin geri gelebilmesi için oldukça masraflı olan beyin sapı implantı ameliyatını Ankara Hacettepe Hastanesi’nde olması gerektiğini söyleyerek hayırseverlerden yardım istedi. 2 çocuk annesi Halime Duman‘ın tedavi masraflarının cihaz ile birlikte 110 bin lira olduğu öğrenildi.

Dokunarak iletişim kuran 2 çocuk annesi Halime, bir an önce iyileşerek eskisi gibi görüp, duymayı istediğini söyledi.

Eşi Emrah Duman, hastanede tedavi gören eşinin her daim yanındayken, görme ve işitme yetisi kaybolan 2 çocuk annesi Halime, eşinin vücuduna dokunarak yazdığı harfler sayesinde iletişim kurabiliyor. Eşi Emrah Duman ile bu şekilde konuşan kadın, kısa zamanda sağlığına kavuşarak eskisi gibi görüp, duymayı istediğini söyledi.

Emrah Duman, “Eşimin bir an evvel duymasını, görmesini istiyoruz. Gücümüz yetmiyor uzun süreli bir tedavi olacak. Eşimin duymasını da görmesini de istiyoruz. Çünkü çocuklar artık dayanamıyor. Eşim NF2 hastası. Zamanla bir işitme kaybımız vardı. Sene 2018’de bir ameliyat yaptırdık, köklar implant ameliyatı. İnşallah bundan sonra işitmesi için yardımlarınızı bekliyoruz.”

Çocuklar Sivas’ta

Emrah Duman; “Çocuklar Sivas’ta. Gittiğimiz zaman yanında duruyorlar. Geçen kamerayla görüştürdüm, ağladılar” dedi.

Sivas Haber

The post Sivaslı 2 çocuk annesi Halime yardım bekliyor appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın