Sivaslılar özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasağından oldukça bunaldı

20.02.2021

11 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivaslılar özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasağından oldukça bunaldı

Sivas’ta salgın nedeniyle yasaklar esnetilecek mi derken bu konuda ilk haber Bartın’dan geldi. Salgın döneminde kademeli normalleşmeye geçmeye hazırlanan Bartın’da eğitim öğretim ve 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili kararlara imza atıldı.

Sivaslılar özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasağından oldukça bunaldı

Bartın Valiliği Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, 1 Mart’tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine, 65 yaş ve üzeri için pazar yeri kısıtlamasının kaldırılmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın illerdeki kademeli normalleşme sürecine vaka durumuna göre, kentteki yetkililerin karar vereceğini açıklamasının ardından Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantıda alınan kararlara göre 1 Mart tarihinden itibaren il genelindeki tüm okullarda yüz yüze eğitime geçilecek. 1’inci, 2’nci, 3’üncü, 4’üncü, 8’inci ve 12’inci sınıflarda eğitim-öğretim haftada 5 gün olarak gerçekleşecek.

5’inci, 6’ncı, 7’nci, 9’uncu, 10’uncu ve 11’inci sınıflar ise ikişerli gruplara ayrılacak. İlk gruplarda eğitim-öğretim pazartesi, salı günleri, ikinci gruplarda ise perşembe, cuma günleri gerçekleştirilecek. Çarşamba günleri ise okullarda dezenfeksiyon işlemleri yapılacak.

Okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet veren kantinler de masa sandalyeler kaldırılarak, öğrenci yoğunluğunu önceleyecek şekilde kısa süreli ve temel ihtiyaçların teminine yönelik satış yapılması koşulu ile açılacak.

Bartın Üniversitesi’nde bahar dönemindeki teorik eğitimler, Yüksek Öğretim Kurulu’nun kararları doğrultusunda tamamen çevrimiçi yapılacak. Uygulamalı eğitimler ise azami tedbirler sağlandıktan sonra mümkün olan en uygun şartlarda kademeli olarak yüz yüze yapılabilecek.

Sağlık Bakanlığı, il bazında haftalık koronavirüs vakalarını açıklama kararı almıştı. Buna göre, Bartın’da 8-14 Şubat tarihlerinde her 100 bin kişide 44,69 vaka görüldüğü belirtildi.

Normalleşmede ilk adımların atılmaya başlandığı Bartın, bu veriyle 41’inci sırada yer aldı.

Uygulamalı eğitimler için şehir dışından gelecek üniversite öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait yurtlarda ve ayrı ayrı odalarda misafir edilecek.

65 yaş ve üzeri tüm vatandaşların umumi pazar yerlerine girmelerindeki kısıtlama 1 Mart tarihinden itibaren kaldırılacak.

GÖZLER SİVAS’TAKİ YETKİLİLERDE

Bartın’daki gibi benzer kararların neredeyse vaka sayısı sıfırlanan ilimiz Sivas’ta da alınıp alınmayacağı merak edilirken özellikle hafta sonu yasaklarından Sivaslıların oldukça bunaldığı biliniyor.

Büyük Sivas Haber

The post Sivaslılar özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasağından oldukça bunaldı appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın