Sivas’ta aç kurtlar kangal köpeği parçaladı!

30.01.2021

20 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivas’ta aç kurtlar kangal köpeği parçaladı!

Sivas’ın Gemerek ilçesine bağlı Kocaoğlu köyüne inen aç kurt sürüsü, bir kangal köpeğini parçalayarak öldürdü.

Sivas’ta aç kurtlar kangal köpeği parçaladı!

Sivas’ta köye inen aç kurt sürüsü kangal köpeği parçaladı. O anlar ahırda bulunan güvenlik kamerasına yansıdı.

Köye inen aç kurtlar köpeği yediler

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz gece yaşanan olayda 7 aç kurt köye indi. Ahıra yaklaşan kurt sürüsü bağlı olan bir köpeği parçaladı. Sabah parçalanmış köpeği gören ahır sahibi Tanış Korkmaz, güvenlik kamerası görüntülerini incelediğinde korkunç manzara ile karşılaştı.

Olayı anlatan çiftlik sahibi Korkmaz, “Sabahleyin hayvanları yeme geldim. Hayvanların altını üstünü çektim, kar yağıyordu el arabasına yol açıyordum. Baktım köpek yok, kan izleri var. Biraz ileri kadar gittim baktım yemişler. Tekrar ahıra döndüm hayvanların dışkısını atarken kurt beni gözlermiş. Aşağıya pusmuş, ben içeri girdiğimde piyasaya çıkıyor beni görünce pusuyor. Kurtlara zarar vermek istemedik. 05.45’te olay oluyor, tasmayı boynundan zor çıkartıyorlar hatta boynunu koparıp götürüyorlar. Bir kangal köpeği istiyorum” dedi.

kurt kangal yedi

“Köpek bulmakta da büyük zorluk çekiyoruz”

Kocaoğlu Köyü Muhtarı Mehmet Altuntaş, “Köyümüz sakinlerinden Tanış Korkmaz abimizin köpeğini kurtlar yemiştir. Olay 2 gün önce sabah karşı saat 6 gibi falan köpeğe 7 tane kurt saldırmış. Zincirdeki köpek bir şey yapamamış. Köpeği yemişler. Köpek bulmakta da büyük zorluk çekiyoruz.

Köyümüz de biraz tenha. Kırsal kesimde yaşıyoruz. Yetkililerimizden hem tanış abimize hem de köydeki vatandaşlarımıza bir çift köpek erkekli dişili biz kendimiz yavrularını yetiştirip büyütürüz” dedi.

Büyük Sivas Haber

The post Sivas’ta aç kurtlar kangal köpeği parçaladı! appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın