Sivas’ta İstasyon Caddesi’nde Yer Alan SGK Ek Binası ve Lojmanlar Yıkılıyor

04.06.2021

16 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivas’ta İstasyon Caddesi’nde Yer Alan SGK Ek Binası ve Lojmanlar Yıkılıyor

Yıllardır Sivas’ta gündem olan Kale koridoru sonunda yapılıyor. Geçtiğimiz yıllarda tadilattan geçirilerek Sivas’a kazandırılan ve Kümbet mevkiindeki SGK binasının yetmemesi nedeniyle ek bina olarak tekrar kullanılan İstasyon caddesindeki beyaz bina lojmanlarla birlikte yıkılıyor.

Sivas’ta İstasyon Caddesi’nde Yer Alan SGK Ek Binası ve Lojmanlar Yıkılıyor

Bir süredir devam eden bina çatısı ve içerisindeki taşıma işlemlerinin ardından bugün lojmanlar inşaat makinalarıyla yıkılmaya başladı.

İstasyon caddesi boyunca nefes alacak neredeyse hiç bir alan bulunmazken her yer adeta taş yığını olmasıyla eleştiriliyor.

Buradaki yıkımın ardından bölgede yemyeşil bir alan ortaya çıkacak olup altının ise otopark olması bekleniyor.

BİR ÖNERİMİZ VAR!

Yıkım kararının çıkmasının ardından artık alanın boşalacağı düşünülecek olursa karar vericilere bizimde bir önerimiz var…

Buranın altı mutlaka otopark yapılmalı…

Devamında yer alan bankamatikler mutlaka taksi durağının olduğu alana taşınmalı ve hastane bahçesine olan araç trafiği de iptal edilerek bahçe içerisinde bir peyzaj düzenlemesi ile birlikte yeni oluşacak olan koridorla bütün olmalı. Böylece hastaneye gelen vatandaşlar adeta yemyeşil bir alandan geçerek hastaneye ulaşmalı.

Tıpkı eskiden yıkılan Numune hastanesindeki gibi… hem böylece belki eskileri de yaad etmiş oluruz.

Büyük Sivas Haber

The post Sivas’ta İstasyon Caddesi’nde Yer Alan SGK Ek Binası ve Lojmanlar Yıkılıyor appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Aşkcennetim.Com Sohbet
#Sohbet Girişi TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın