Sivas’ta kim demiş bir şey üretilemiyor diye! Savaşçı o işi de halletti

13.02.2021

13 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivas’ta kim demiş bir şey üretilemiyor diye! Savaşçı o işi de halletti

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen “Mesleki Eğitimde 1000 Okul” projesi kapsamında çikolata ve pasta imalatı atölyesi kurulması planlanan Sivas Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu kapsamda üretilmesi planlanan özel ürünler için hazırlıklarını tamamladı.

Sivas’ta kim demiş bir şey üretilemiyor diye! Savaşçı o işi de halletti

Atölye kurulmadan önce, “Çikolis” markasıyla çikolata üretimine başlayan okul, ürünün marka tescilini de aldı.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilk etapta okul bünyesinde faaliyet gösteren Sultan Şehir Uygulama Oteli imalathanesinde üretimi gerçekleştirilen “Çikolis” çikolatalarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´a takdim etti.

Meslek lisesi öğrenci ve öğretmenlerince üretimi gerçekleştirilen çikolataların üretiminin şuan sipariş üzerine özel olarak gerçekleştirildiğini belirten Savaşçı, okul bünyesinde kurulacak atölye ile birlikte seri üretime geçileceğini söyledi.

Atölye kurulduktan sonra okul bünyesinde çikolatanın yanı sıra pasta, poğaça ve ekşi mayalı doğal ekmek üretileceğini de belirten Savaşçı, 1000 Okul Projesi Kapsamında Sivas´ta 11 meslek lisesinde uygulanacak proje ve çalışmalara yönelik Bakan Selçuk´a bilgi verdi.

Sivas´taki meslek liselerinde yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Selçuk ise bir süre Savaşçı ile sohbet etti. Selçuk, yeni bir ürün ortaya çıkararak üretime geçen Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti. ekspres

Büyük Sivas Haber

The post Sivas’ta kim demiş bir şey üretilemiyor diye! Savaşçı o işi de halletti appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın