Sivas’ta koronavirüs vakaları sıfırlandı! Vali Ayhan açıkladı

22.01.2021

25 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sivas’ta koronavirüs vakaları sıfırlandı! Vali Ayhan açıkladı

Vali Salih Ayhan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis toplantısında muhtarlara önemli çağrılarda bulundu, merkez köylerde vaka sayılarının sıfıra indiğini söyledi.

Sivas’ta koronavirüs vakaları sıfırlandı! Vali Ayhan açıkladı

Yeni yılın ilk Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis ve Muhtarlar toplantısında il protokolünün yanı sıra merkeze bağlı muhtarların katıldı. Covid-19’u ele alan Vali Ayhan, tedbirlerle birlikte merkeze bağlı köylerde vaka sayılarının sıfıra kadar indiğini söyledi.

Koronavirüsü sürecinin olumlu bir hal aldığını da sözlerine ekleyen Ayhan, bir kez daha ‘Rehavete kapılmayın’ çağrısı yaptı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “2020 yılı ülkemizde dayanışma birlik ve beraberliğin ön planda olduğu bir dönem oldu.

Şükür hükümetin ve idarecilerin aldığı tedbirler ile süreci çok güzel bir şekilde yürüttük. Virüs vakalarında çok çok ciddi manada azalma oldu hamdolsun. Süreç olumluya gidiyor. Bu küresel illetten kısa zamanda kurtulacağız inşallah. 2020 yılında kamu hizmetlerinin en birinci vazifesi salgınlar mücadele etmek oldu. Rehavete asla kapılmadan mücadeleye devam etmekteyiz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına da ilk andaki hassasiyet ile devam edeceğiz.

Bu salgın sürecinde öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum bizim bin 486 mahalle ve köy muhtarımız bulunuyor. Herkesin sorumluluğu ile bu mücadeleyi iyi bir noktaya getirdik. Maske dağıtımında, halkın bilgilendirilmesinde, vefa sosyal destek ekiplerimize sağladığınız katkılarla bu mücadeleye çok çok büyük bir güç kattınız.

Hepinizden 2021 yılında da bu anlayış ile devam etmenizi hepinizden istirham ediyorum. Bizi 2020 yılında ayakta tutan güçlü bir sosyal yapıya ve devlete sahip olmamız oldu.

Ortak bir duruş ve bilinç ile bu anlayışı devam ettirelim. Bu muhtar toplantılarında temel mantık idare ile saha arasında güçlü bir bağın olması. Hayalimiz ve hedeflerimiz aynı olsun duygudaş olalım ve çalışma, kanun, mevzuat ile projelerimizi sizlerle aynı duygu içerisinde yürütüyoruz.

Birkaç köyümüzde toplasan birkaç vaka anca var. Merkezde 156 köyümüz var şükürler olsun buralarda vaka sıfırladı diyebilirim.

Vali Salih Ayhan’ın konuşmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi dolayısıyla, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci tarafından katılımcılara “Temel Afet Bilinci ve Afetlere Hazırlık” sunumu yapıldı.

Programın sonunda, Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi 2021 Mali Yılı Taslak Bütçesi görüşülerek karara bağlandı.

Büyük Sivas Haber

The post Sivas’ta koronavirüs vakaları sıfırlandı! Vali Ayhan açıkladı appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın