Start stop çalışma sistemi olan double ekranlı Serçe 58 bin km’de

10.02.2021

15 Kişi Okumuş

0 Yorum

Start stop çalışma sistemi olan double ekranlı Serçe 58 bin km’de

Start stop çalışma sistemi ve LCD ekranla modernleştirilmiş tüm paçaları orijinal olan ve 58 bin kilometrede bulunan 30 yaşındaki Serçe’ye 100 bin lira teklif edildi, sahibi vermedi.

Start stop çalışma sistemi olan double ekranlı Serçe 58 bin km’de

Esnaf olan Ömer Ertan’ın 1991 model Serçe’si, üzerinde bulunan anahtarsız çalıştırma sistemi (start-stop) , LCD ekran, müzik sistemi ve yenilenmiş koltuklarıyla dikkat çekiyor.

58 bin kilometrede olan 30 yaşındaki aracına gözü gibi bakan Ertan’ın, satılığa çıkarmamasına rağmen otomobiline 100 bin liralık teklif geldi.

ESKİ GÜNLERİN HATRINA HAFTADA BİR GEZMEYE ÇIKIYOR

Ancak Ömer Ertan, satmayı düşünmediği için otomobilini vermedi.

Tüm parçaları ve boyası dahi orijinal olan aracı ve içini görenler ise şaşırıp, fotoğraf çekiyor.

Aracını havaların güzel olduğu zaman haftada bir kez garajdan çıkaran Ertan, eski günleri yad etmek için kısa bir gezinti yapıp geri garajına koyuyor.

Elazığ’da 100 bin liraya Serçe sini satmadı #1

“BU ARACI BULMAK ZOR”

Bu aracı özel çabalar sonucunda satın alabildiğini belirten Ömer Ertan, “Bu tür araçlar normalde piyasa çoktur ama bu aracı bulmak zordur. Aracımız tamamen orijinaldir ve kilometresi 58 bindedir. Garajda kapalı bir yerde saklanmıştır. Aracımıza çok masraf yapmadık. Döşemelerini yaptık ve anahtarsız çalıştırma sistemi kurduk. Bu aracın anahtarsız çalıştırma, ses sistemi, LCD ekranı var. Geri kalan tamamı orijinaldir. Bunların piyasası normal araç gibi düşünülmemesi lazım. Bu tür araçlar nostalji aracı olarak geçer. Bunların hastası olur.” dedi.

“SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Aracı satışa çıkarmadığını aktaran Ertan, “Ona rağmen görüp duyanlar oluyor ve bize ulaşıyorlar. Ulaştıkları zaman 100 bin lira teklif gelmesi rağmen satmadım ve satmayı da düşünmüyorum. Hangi teklif olursa olsun, satmayı düşünmüyorum. Güzel havalarda haftada bir gün eski günler yad olsun diye biner bir tur atar gelirim. Araca binenler, hasta oluyor. Piyasada en lüks arabadan daha fazla ilgili çekiyor. Fotoğraf çekmelerine izin veriyorum ama düğünlere kesinlikle vermiyorum. Araç Murat 124 modeldir. Diğer adı ile Serçe’dir, 91 modeldir. Orijinal 58 bindedir ve sadece bir parçasında yarım boya var. Geri kalan kısmı boyası dahil orijinaldir ve fabrika çıkışıdır. En ufak bir çürüme dahi yoktur. Aracımızı normalde açıkta bırakmıyoruz. Kapalı özel garajı vardır.” diye konuştu.

Büyük Sivas Haber

The post Start stop çalışma sistemi olan double ekranlı Serçe 58 bin km’de appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın