Tüdemsaş’ın eski üst yöneticileri hakkında müfettiş raporu tamamlandı

07.06.2021

18 Kişi Okumuş

0 Yorum

Tüdemsaş’ın eski üst yöneticileri hakkında müfettiş raporu tamamlandı

Sivas’ın en önemli kurumlarından olan ve yüzlerce kişi çalıştıran eski TÜDEMSAŞ yeni TÜRASAŞ’ta ortalık bir türlü durulmuyor.

Tüdemsaş’ın eski üst yöneticileri hakkında müfettiş raporu tamamlandı

Geçtiğimiz yıl bir şikayet sonrası başlayan süreçte sona yaklaşıldı.

Özellikle 167 kişilik güvenlik soruşturması yapılmayan ve FETÖ’nün bankası Bank Asya’da hesabı bulunan çalışanların ve bunları koruyup kollayanların araştırması da şu günlerde hızlanmış durumdayken, üst yöneticiler hakkında yürütülen “irtikap” içerikli soruşturma hakkında Bakan tarafından görevlendirilen ilgili 3 müfettiş raporunu yazdı, Bakan Adil Karaismailoğlu da yazılan ve ceza öneren bu raporu onayladı.

Ayrıca savcılık kanalıyla da soruşturma başlatılması istenen bu konuda önümüzdeki günlerde TÜRASAŞ’ı sallayacak gelişmelerin olması bekleniyor.

Raporda bazı üst yöneticiler hakkında kurum içerisinde geçmişte alınan bazı kararlarda müfettişleri etkileme çabalarının olduğu da gözlenirken bu durumun ahlaki olmadığı biliniyor.

Raporda ismi geçen Mehmet Başoğlu, Mahmut Demir, Mustafa Yurtseven ve Halil Şener’e “aylıktan kesme” cezası teklif edilirken Bakan Karaismailoğlu’nun rapordaki imzası ise dikkatlerden kaçmadı.

MEVCUT YÖNETİMDE MERCEK ALTINDA

Yürütülen soruşturma kapsamında mevcut yöneticileri de etkileyecek bazı adli ve idari soruşturmaların olduğu da bilinirken, görevini ihmal eden her türlü yöneticinin ise ceza alması bekleniyor.

Büyük Sivas Haber

The post Tüdemsaş’ın eski üst yöneticileri hakkında müfettiş raporu tamamlandı appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Aşkcennetim.Com Sohbet
#Sohbet Girişi TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın