Türkiye’de 15 kişide görülmüştü! Komşuda 10 kişide mutant virüs tespit edildi

22.01.2021

22 Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye’de 15 kişide görülmüştü! Komşuda 10 kişide mutant virüs tespit edildi

Tokat’ta 10 kişide mutasyona uğramış korona virüs tespit edildi. Mutasyona uğramış korona virüsün Türkiye’de de tespit edilmesinin ardından illere gönderilen kitlerle ayrıca tarama yapılıyor.

Türkiye’de 15 kişide görülmüştü! Komşuda 10 kişide mutant virüs tespit edildi

Tokat’ta 2 korona virüs hastasına yapılan testte mutasyona uğramış korona virüs tespit edildi. Kent merkezi ve Niksar ilçesinde tespit edilen hastaların aile fertlerine de hastalığı bulaştırmış olması nedeni ile sayının 10’a çıktığı öğrenildi.

Mutasyona uğramış korona virüs tespit edilen hastaların diğer hastalar gibi evlerinde izole edildiği, hastalara aynı ilaç ve tedavilerin uygulandığı sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Tokat’ta mutasyona uğramış virüs tespit edilen hastalara virüsün nereden bulaştığı araştırılıyor.

Türkiye’de 15 kişide görüldüğü açıklanmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’den Türkiye’ye giriş yapan ve PCR test sonucu “pozitif” çıkan kişilere yapılan geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edildiğini açıklamıştı.

Büyük Sivas Haber

The post Türkiye’de 15 kişide görülmüştü! Komşuda 10 kişide mutant virüs tespit edildi appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın