Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararda Değişiklik

13.05.2022

10 Kişi Okumuş

0 Yorum

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararda Değişiklik

İl ve ilçelerin arasındaki gelişmişlik farklarının ortadan kaldırılması için aralarında Sivas’ın Doğanşar ilçesininde yer aldığı 39 ilin 74 ilçesinin daha bir alt bölge desteğinden yararlandırılmasına karar verildi.

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararda Değişiklik

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla, “İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırması’nın (İlçe SEGE-2022)” sonuçları esas alınarak ilçelerin gelişmişlik sıralaması güncellendi.

İmkandan faydalanacak ilçe sayısı 337 oldu

Kararla, alt bölge desteğinden yararlanabilecek ilçe sayısı 263’ten 337’ye çıktı. Listeye 39 ilden toplam 74 ilçe eklendi.

Düzenlemeyle, 6 bölgeli teşvik sisteminde bağlı olduğu ilin gelişmişlik seviyesine kıyasla daha az gelişmiş durumda olan ilçeler bir alt bölge desteğinden, bu ilçelerin OSB’leri ise iki alt bölge desteğinden yararlanacak.

Büyük Sivas Haber

The post Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararda Değişiklik appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın