Yeni Normalleşme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler !

01.03.2021

24 Kişi Okumuş

0 Yorum

Yeni Normalleşme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Sahiden Normalleşiyor muyuz? Yoksa yeni bir hayata mı başlıyoruz?

Yeni Normalleşme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Geçmişten günümüze gelen adet gelenek görenek ne varsa hepsinin aslında olmadığında da yaşayabiliyor olduğumuzu görmek kimine göre bir kayıp iken kimine göre yeni bir döngü başlangıcı oldu.

Biz normalleşmeyeceğiz yeni yepyeni bir yaşama başlayacağız.

Pandemi döneminin hep olumsuz yönlerini görmüş olsak bile dinlendik, kendimize, ailemize daha çok zaman ayırdık. Tarihe geçtik.

Farkındalıklarımızı artırdık, yeteneklerimizi gözden geçirdik.

Birçok yapmacık ve mecburi ilişkilerimizden uzak kaldık. (komşu, akraba, arkadaş ziyareti vs.)

Bunun yanı sıra kaybetmenin ne demek olduğunu gördük. Gerçekten sevdiğimiz insanlara tek bir sarılmanın hasretini çekmenin zorluğunun farkına vardık.

Her şeye sahip olduğumuzu zannederken aslında hiçbir şeyimizin olmadığını fark ettik. Evren çarptı bunu yüzümüze.

Ya çok nankördük ya çok sahte. Silkelenmemizi sağlayan küresel bir algı kazandık.

Şahıs olarak anımsanmamız mümkün olmasa dahi bir nesil olarak yıllara meydan okuyacak bir şarap gibi eskidikçe kıymetleneceğimiz bir şans yakaladık.

Tabi bu yaşanan Şans mıdır yoksa olağanüstü bir kısmetsizlik mi tamamen göreceli bir kavram elbette.

Kayıplar yaşadık, en sevmediğimiz insanlara karşı olan öfkemizin ne kadar absürt olduğunu sevgisizliğin aslında tamamen kalp kararttığını ve yaşam dediğimiz bu sistemin ne kadar da küçücük bir anda olduğunu tekrarlaya tekrarlaya anladık.

Dünya’nın sadece insanlara özgü olmadığını, bencilliğimizin sonucunda yüzümüze çarpan bir tokat gibi; gördüğümüzden mahrum kaldığımızda anladık.

Demek ki ne yapmamız gerekiyormuş? hayatımızda her zaman bambaşka planlar, imkansızlıklar içinde yaratmış olacağımız imkanlar gerekiyormuş.

Ne olursa olsun direnmek ve istemek, en umutsuz olduğumuz anlarda dahi içimizde filizlenecek bir tutanağımızın olması gerekiyormuş.

Sevgimizin, tek bir dokunuşumuzun, sarılmanın ve benzer çoğu duygunun önemini yadsımayıp doyasıya yaşamamız gerekiyormuş.

Yıllarca dizinin dibinden ayrılmadığım bir yaşam terapisti daima şöyle söylerdi “zihnin veyahut hissin sana oyunlar oynayarak evinin duvarlarını siyahla kaplayabilir. Ya bu karanlığın seni yutmasına izin verirsin yada küçük beyaz ışıltılar ekleyip bir yıldız galaksisi yaratabilirsin”.

Biz yepyeni bir çağa adım atıyoruz. Işıl ışıl taze bir yaşama. Dilerim ki kalbi ferah ve güzellik dolu herkesin yolu çiçek bahçesine çıksın. Yaşam boyu şans sizlerle olsun. Sevgilerle

Büyük Sivas Haber

The post Yeni Normalleşme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler ! appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Aşkcennetim.Com Sohbet
#Sohbet Girişi TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın