YKS başvuruları ne zaman sona erecek? ÖSYM 2021 YKS sınavı başvuru tarihi YKS ücreti

03.02.2021

22 Kişi Okumuş

0 Yorum

YKS başvuruları ne zaman sona erecek? ÖSYM 2021 YKS sınavı başvuru tarihi YKS ücreti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğrenim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru tarihlerini, sınav tarihleri gibi bilgileri adaylarla paylaştı.

YKS başvuruları ne zaman sona erecek? ÖSYM 2021 YKS sınavı başvuru tarihi YKS ücreti

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ÖSYM 2021 Sınav Takvimi ile bu yıl yapılacak sınavlara dair tarihler belli olurken, bu sınavlar arasında en çok merak edilenlerden biri de YKS oldu. Yayımlanan sınav takvimine göre 2021 YKS sınav tarihi 26-27 Haziran 2021 olarak duyuruldu.

Adaylar 26 Haziran’da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran’da ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testine (YDT) girecekler. Bu sınavlardan alınacak puanlar ile adaylar üniversite tercihinde bulunabilecek.

YKS başvuruları ne zaman sona erecek?

YKS başvuru tarihi ise 4 Şubat 2021’de başlayacak ve 2 Mart 2021’e kadar devam edecek. Ayrıca adaylar 17-18 Mart 2021 tarihlerinde geç başvuruda bulunabilecekler. YKS başvuru ücreti konusunda açıklamanın ise başvuru başlangıç tarihinde yayımlanacak başvuru kılavuzunda yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl YKS başvuru ücreti her bir oturum için 70 lira olarak açıklanmıştı Geç başvuru ücreti ise 105 lira olmuştu.

Büyük Sivas Haber

The post YKS başvuruları ne zaman sona erecek? ÖSYM 2021 YKS sınavı başvuru tarihi YKS ücreti appeared first on Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Askcennetim.Com Sohbet Sayfası Açıldı #Sohbet Girişi TIKLA

Askcennetim.Com Fırsatlar Köşesine Bakmayı Unutmayın.! FIRSATLAR İÇİN TIKLA

×

Merhaba

Mail Yaz Cevap Verelim bilgi@askcennetim.com

× Bize Yazın